Fii chiar tu bucuria celor care nu o au!

Ionela Balinte Asociatia Balinte Ionela

4.85% Complete
Vreau să fac o donaţie!

Asociatia Balinte Ionela, a fost infiintata in octombrie 2016, bazata pe experienta personala de voluntariat in diverse organizatii internationale, din dorinta de a gasi solutii si a contribui la nivelul de trai din tara, de a fi alaturi de semenii nostri. Asociatia a reusit sa se faca rapid cunoscuta prin numeroasele actiuni caritabile, proiecte scolare si sociale.

Asociația va face și în acest an o campanie denumită – Pentru noi, și ei contează. Fii chiar tu bucuria celor ce nu o au! – și dorim să aducem alinare de sfintele sărbători Pascale persoanelor neajutorate. Pe această cale declarăm deschisă campania de strângere de fonduri și produse alimentare. Campania se va desfășura în perioada 15 martie - 30 aprilie 2021.
Este cea de a V-a ediție a Campaniei Umanitare de Paște, un moment potrivit pentru a reaprinde speranța pe chipurile îmbătrânite de vreme și necazuri ale familiilor izolate ce se frământă cu limitări financiare serioase.
Noi ne-am pregătit și anul acesta să aducem bucurie și lumină în sufletele semenilor noștri aflați în nevoie, oferind pachete cu alimente și pachete de iepuraș pentru copii, necesare pregătirilor pentru celebrarea sărbătorilor Pascale! Vă invităm să participați alături de noi, fie prin donații în alimente de bază, dulciuri, rechizite, jucării, hăinuțe pentru copii, sau bani. Cu ajutorul vostru vom pregăti pachete cu toate cele necesare pentru a duce o rază de speranță bătrânilor singuri și bolnavi precum și familiilor necăjite cu copii.
Donaţiile pot fi făcute si în contul Asociaţiei:
RO17 RZBR 0000 0600 1902 6928
Bank Raiffeisen
Cod Swift: RZBRROBUXXX

Recomandă-le prietenilor această campanie.

în beneficiul

Asociaţia Balinte Ionela este o organizatie non-guvernamentala si non-profit, ce are ca scop integrarea persoanelor defavorizate sau nevoiase, indiferent de varsta din Romania, la toate nivelurile vietii comunitare: social, profesional, educational, cultural, sportiv, medical etc, prin prezentarea, identificarea, promovarea si sustinerea unitara a intereselor acestora.

Ne dorim să fim mai aproape de semenii noștri greu încercați de bătrânețe, izolare sau suferință.

Ultimul an fost unul plin de provocări pentru toată lumea. Anul acesta, am realizat că ce contează cu adevărat de sărbători nu este neapărat ce cadou primim, ci ce avem în inimă. Așa că te invităm să adopți adevăratul spirit al sărbătorilor pascale: TRIUMFUL BINELUI, AL GENEROZITĂȚII ASUPRA RĂULUI. Noi credem că cel mai frumos cadou pe care îl putem primi anul acesta de Paș

30 Apr 2021

30 Mar 2021

30 Mar 2021

23 Mar 2021
Ionela Balinte : Asociatia Balinte Ionela
Fii chiar tu bucuria celor care nu o au!